Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Во граѓанската војна во Јемен веќе има над 100. 000 жртви


Американскиот претседател  Доналд Трамп го именуваше специјалниот претставник за Северна Кор...


Американскиот претседател Доналд Трамп вчера соопшти дека ќе го промени своето постојано жителств...


Претседателот на бошњачката Партија на демократска акција (СДА) Бакир Изетбеговиќ изјави дека Бих...


Најмалку 19 лица загинаа, а 22 се повредени кога камионот во кој се наоѓале паднал во клисура на ...


По целодневна расправа, со широко мнозинство и поддршка од владеачката Нова демократија и партија...


Северна Кореја извела уште една успешна проба со големи повеќецевни ракетни фрлачи, јави државнат...


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денеска дека Иран станува се поагресивен во регионо...


Сирискиот претседател Башар ал-Асад  изјави денеска дека Сирија има за цел повторно да ја во...


САД воведоа нови санкции за иранскиот сектор за градежништво и сегментот на трговијата со материј...