Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Полицијата во Истанбул со солзавец спречи марш на жените


Руската Државна дума усвои два закона со кои се забранува искажување непочитување на државата и ш...


Уште еден нов ден на мобилизација на „жолтите елеци” кои планираат да се соберат во П...


Безбедносните сили на Алжир приведоа 195 лица за време на вчерашните протести против одлуката на ...


Самопрогласениот претседател на Венецуела, лидерот на опозицијата Хуан Гуаидо ја обвини власта за...


Советот на Специјалниот суд во Белград денеска го прогласи за виновен претседателот на компанијат...


Шведски суд денеска осуди едно лице од централна Азија на седум години затвор и протерување од зе...


Финската Влада денеска поднесе оставка поради неможноста да ги спроведе реформите во здравственио...


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг синоќа од Варшава упати апел до Русија да го почит...


Американскиот претседател Доналд Трамп побара од Пентагон да најде воени објекти што би можеле да...