Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Оружен напад во канадска црква, едно лице загина


Американскиот претседател Доналд Трамп ќе пријави дека за кампањата за реизбор на претседателскит...


Режимот на Мадуро и оние кои го поддржуваат ќе бидат одговорни за корупција и репресија на демокр...


Околу 1.500 луѓе се евакуирани од плоштадот „Независност” во Киев и блискиот трговски...


Мирјана Марковиќ, првата претседателка на југословенската левица (ЈУЛ) и сопругата на поранешниот...


Кај најголемите социјални мрежи денеска е регистриран проблем и тие не се достапни во повеќе дело...


Прогнозите покажуваат дека температурите на секои следни пет години веројатно ќе бидат за еден ст...


Најмалку три лица загинаа денеска, а четири се повредени кога мал патнички авион удрил во хеликоп...


Четири лица се повредени и веднаш хоспитализирани, од кои двајца се во тешка состојба при оружен ...