Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Поставен споменик на Александар Велики во центарот на Атина


Вооружени напаѓачи утрово убија 14 лица во патнички автобус во провинцијата Балуџистан, во југоза...


Се запали мотор на „Боинг 737“ на писта само неколку моменти пред полетувањето. Избег...


Во сообраќајна несреќа на автобус, кој превезувал германски туристи на португалскиот остров Мадеи...


Дарежливоста на богатите семејства и на некои од големите компании за обновата на париската катед...


Фондот за обнова на Нотр Дам достигна бројка од речиси една милијарда евра само два дена по голем...


Светската музичка индустрија заработила 19,1 милијарди долари во 2018 година, најмногу од 2006 го...


 Италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини денеска предупреди дека хаосот во ...


о 2018 година во 163 земји имало 28.124 случаи.

Поголемиот дел од ...


Официјални лица во Њујорк и предградието Рокленд најавија нови мерки во борба про...