Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Убиена жена во Северна Ирска, полицијата се сомнева за тероризам


Премиерот на Мали, Симајла Бобибај и сите членови на Владата вчера поднесоа оставки, четири недел...


Американските власти подигнаа обвинение против 53 здравствени работници, вклучува...


Девојка од Бангладеш, која го пријавила својот наставник за сексуално вознемирување била полеана ...


Шефот на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) Александар Бортников предуп...


Истражните органи сметаат дека причина за пожарот во париската катедрала Н Продолжи со читање

Американскиот секретар за правда и државен јавен обвинител, Вилијам Бар на денешното претставува...

Сопственикот на компанијата за реставрација, Жулиен ле Бра е првиот осомничен за избувнување на п...


Автобус кој превезувал повеќе од 50 патници на португалскиот остров Мадеира се превртел и паднал ...


 

Два дена по трагедијата во Париз, њујоршката полиција уапси маж кој влегол во кате...