Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Косово формира армија


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изрази жалење поради одлуката на Собраниет...


Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск изјави дека ЕУ стои зад усвоениот договорот за изл...


Американскиот Сенат едногласно усвои резолуција во која саудискиот престолонаследник Мохамед бин ...


Џихадистичката група Исламска држава соопшти дека мажот, кој уби три лица во Стразбур пред да бид...


Косовското Собрание денеска треба да ја одржи седницата на која ќе се изгласаат законите за транс...


Косовскиот претседател Хашим Тачи изврши попладнево смотра на Безбедносните сили на Косово, ден п...


Повеќе од 45 возила на КФОР утрово заминаа во северниот дел на Косово и според информациите на Та...


Бројот на жртвите од железничката несреќа во Турција се зголемува и според последните податоци, в...


Владата на Франција „во оваа фаза не одлучи да ги забрани собирите на жолтите елеци”,...