Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Се уште никој не презел одговорност за нападите на Шри Ланка


Непознат маж денеска влезе во католичката црква Свети Павле во Минхен  и извикувал „Та...


Во црногорскиот град Котор синоќа е убиен 69-годишниот Веселин Вукотиќ, татко на водачите на крим...


Бугарската полиција во селото Дреновец во северозападниот дел на земјата разби криминална група ш...


Поради лажна дојава за поставена бомба, сараевскиот трговски центар „Сараево Сити Мол&ldquo...


Најмалку 100 лица загинаа, а над 250 други се ранети при неколку експлозии во три цркви и три хот...


Над 61 милиони граѓаните на Египет со право на глас, денеска втор ден по ред гласаат на тридневни...


Пилотот и патник на мал приватен авион вчера загинаа кога леталото се урна во јужниот дел на Буга...


Околу 34,5 милиони граѓани со право на глас денеска ќе треба да го изберат шесттиот претседател н...


Најмалку 50 лица загинаа, а над 200 други се ранети при неколку експлозии во три цркви и три хоте...