Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Идентификуван напаѓачот од синагогата во близина на Сан Диего


Едно лице загина, а повеќемина се повредени откако вчера маж отвори оган во синагога во предгради...


Над 15 мртви тела пронашла полицијата во Шри Ланка по експлозија на една куќа во која била спрове...


Епархијата на Њујорк соопшти дека најмалку 120 свештеници обвинети за сексуални блудничења врз де...


Кандидатот за номинација на Демократската партија на САД за претседателските избори во 2020 годин...


Обвинители побараа притвор за 210 воени лица поради сомнеж за поврзаност со мрежата на исламскиот...


Претседателот на Шри Ланка, Маитрипала Сирисена денеска соопшти дека полицијата трага по 140 лица...


Лидерите на протестите на Жолтите елеци изразија разочарување од одговорот на францускиот претсед...


Во киосците во северниот дел на Косово, населен со мнозинско српско население, од вчера, по петме...


При денешната операција на австралиската полициска единица за борба против тероризмот во близина ...