Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Претседателски избори во Литванија


Четворица пратеници се повредени во тепачката во парламентот на Хонг Конг. Тепачката настанала ме...


Обединетата албанска опозиција денеска попладне ќе го одржи, како што го нарекува, четвртиот наро...


Продолжуваме не со зборови, туку со дела, изјави грчкиот премиер Алексис Ципрас, доцна синоќа, от...


Грчките пратениците денеска ќе гласаат за доверба на владата на Алексис Ципрас, со што и ќе заврш...


 Колумбискиот режисер Маурисио Лезама е убиен при снимањето краткометражен документарен филм...


Демократите и либералните организации поднесоа петиции со вкупно десет милиони потписи во Вашингт...


Од денеска, земјите на Европската Унија живеат на кредит, што значи дека се потрошени ресурсите к...


Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтерова скала е регистриран денеска југоисточно о...


Со одлука на албанската Влада, денешниот ден (10 мај) прогласен е ден на национална жалост во чес...