Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Хакерски напад во Германија, објавени се податоци за стотици политичари


Грчкиот бизнисмен Никос Маврикос, кого четири непознати лица го киднапираа на 27 декември, денеск...


Непознати хакери украле милиони податоци на германски политичари, новинари и познати личности, об...


Неидентификуван Австралијанец денеска со џип удрил во автомобил на сиднејската полиција, грабнал ...


Најмалку шест лица загинаа откако во Њу Делхи се урна дел од зграда по експлозија на плинска боца...


Од североисточнит дел на Европа на Балканот вчера пристигна студен бран кој ќе се задржи пет дена...


Сообраќаен колапс во Белград, населби во Сараево без електрична енергија, силна бура во Сплит, пр...


Осомничените за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги денеска првпат се појавија пред судо...


Еден од неформалните лидери на Движењето жолти елеци,  Ерик Друе синоќа е приведен во Париз ...


Претседателот на Србија Александар Вучиќ е најпопуларен политичар во 2018 година, покажуваат резу...