Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Поради магла патници 24 часа летале низ Европа, тргнале од Лондон за Солун,...


Во Белгија денеска почнува судењето против осомничениот џихадист Мехди Немуш кој на 24 мај 2014, ...


Американскиот претседател Доналд Трамп повтори дека е подготвен за долготрајна блокада на америка...


Доколку Парламентот не го прифати договорот за Брегзит, Британија ќе се најде на непозната терито...


Тинејџерките имаат двојно поголема шанса да добијат симптоми на депресија поврзани со користење н...


Откажани авионски летови, затворени автопатишта и железнички линии, отсечени зимски центри. Снежн...


Полска ќе ги затвори сите „ескејп соби“ кои не ги исполнуваат безбедносните стандарди...


Во Калифорнија од грип починаа 42 лица, соопштија властите. Смртните случаи од грип се појавија в...


Шестмина ученици и возачот загинаа вчера во северниот дел на Индија кога училишен автобус излетал...


Централните и северните делови на Грција ги погоди студен бран проследен со снежни врнежи, а поли...