Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Нов протест „1 од 5 милиони“- На 8 јуни најaвени се големи протести ширум С...


Во поголемиот дел држави од Европската Унија денеска се одржуваат избори за Европскиот парламент....


Европа гласа за Европскиот парламент – денеска гласа граѓаните на Летонија, Малта и Словачк...


Под силни безбедносни мерки, во Тирана нов шести по ред протест на Обединетата албанска опозиција...


Француската полиција трага по лицето осомничено дека е одговорно за експлозијата во центарот на Л...


Традиционално како и секогаш кога има избори во Грција, ден претходно, лидерите на политичките па...


Под силни безбедносни мерки, албанските власти се подготвуваат за вечерашниот протест што го наја...


Косовската полиција соопшти денеска дека упасила три лица осомничени за трговија со човечки орган...


Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека ќе испрати 1.500 војници на Блискиот ...


Во присуство на претседателот на грчкиот Парламент, на министри од владата, на кандидатите за гра...