Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Русија развива крстосувачка ракета со дострел од над 4.500 километри


Германскиот политички естаблишмен во петокот беше погоден од непријатните информации дека броевит...


Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот француски колега Емануел Макрон вчера телефонск...


Просечната нето плата во Хрватска, исплатена во октомври 2018 година изнесуваше 6.281 кунa односн...


Дваесет ученици се избодени со нож во нападот кој маж го изведе денеска во Пекинг, соопштија кине...


Во лавините на Алпите загинаа 10 лица, а меѓу загинатите во Австрија се и тројца Германци.

<...

Владата на Украина поднесе до Европскиот суд за човекови права тужба против Москва поради кршење ...


Бугарскиот град Пловдив и италијанскиот град Матера се прогласени за овогодинешнни Европски прест...


Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган предупреди дека повлекувањето на САД од С...


Британски и европски претставници ја разгледуваат можноста за проширување на члено...