Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Парламентот во Грција денеска гласа доверба на Владата на Алексис Ципрас


Британската премиерка Тереза Меј по синоќешното гласање на кое пратениците го одбија Договорот за...


Британските парламентарци вечерва во долниот дом на Парламентот го отфрлија д...

Британската премиерка Тереза Мај доживеа пораз на клучното парламентарно гласање за нејзиниот дог...


Велика Британија се подготвува за историското гласање за договор за Брегзит кој минатата година г...


Во Грчкиот парламент почна расправата Продолжи со читање


Турција нареди апсење на 192 лица поради сомнеж за поврзаност со мрежата на турскиот имам Фетулах...


Британската полиција приведе 55 мажи во рамки на истрагата за сексуална злоупотреба на седум дево...


Српскиот министер за трговија Расим Љајиќ поднесе пријава против себе до Јавното обвинителство за...


Најмалку 17 лица загинаа, а десетина се повредени во сообраќајна несреќа што се случи во западна ...