Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Ердоган и Трамп најавија средба на маргините на самитот Г20


Голем број на жители на Косовска Митровица излегоа на приотест за да го изразат незадоволството о...


По објавувањето на годишниот извештај на Европската комисија, со кој се препорачува безусловен по...


Неколку политичари од Хрватско Загорје станале жртви на кражба на идентитет, откако една компаниј...


Папата Франциск изјави дека е подготвен на американскиот претседател Доналд Трамп лично во лице д...


Бразилската полиција спроведе голема операција за превенција на убиства во речиси сите држави. За...


Еден човек загина, а најмалку 130 се повредени во неколку торнада во американските држави Охајо и...


Започнатите во Осло дискусии меѓу претставниците на венецуелскиот претседател Николас Мадуро и пр...


Акцијата на специјалните единици на косовската полиција РОСУ, што почна во раните утрински часови...


Акцијата на специјалните единици на косовската полиција РОСУ, што започна денеска во раните утрин...