Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Најмалку 12 лица убиени, четворица повредени од незадоволен работник во Вир...


Најмалку 29 лица се повредени во пожар што утрово во 6 часот и 30 минути избувна во привремениот ...


Унгарската полиција го уапси капетанот на крузерот кој учествуваше во несреќата на дунав во која ...


Пекинг денеска го обвини американскиот претседател Доналд Трамп дека лаже со тврдењето дека царин...


Основачот на Викиликс Џулијан Асанж е изложен на „психичка тортура“ за време на кампа...


Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави дека доколку Европската Унија ја „продолжи изолаци...


По апсењето на Џулиен Асанж, Викиликс реши да се одмазди објавуваќи нов...


Германската канцеларка Ангела Меркел побара да се „направи сè што е човечки можно&ld...


Унгарската партија Фидес би можела да се приклучи на новата групација во Европскиот парламент док...


Хит-серијата „Игра на престоли“ заврши, но впечатоците сè уште не стивнув...