Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Џонсон: Велика Британија ја напушта ЕУ на 31 октомври, со или без договор


Ова е последен ден кога ви се обраќам јас со аргументи за причините за протестите. Времето на збо...


Четири лица се полесно повредени денеска при судар на крузер и туристички брод во Венеција, ...


Од 7 часот утрово започна гласањето во вториот круг од локалните избори во Грција во седум перифе...


Силното невреме со дожд што ги зафати централните на делови на Босна и Херцеговина предизвика поп...


 Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Велика Британија треба да одбие да ја пл...


Градот Вирџинија Бич во американската држава Вирџинија е главна тема на црната хроника во САД, но...


Американскиот претседател Доналд Трамп, во пресрет на официјалната посета на Велика Британија во ...


Утрово е регистрирана серија земјотреси чии епицентри се наоѓаат на 180 километри југозападно од ...


Најмалку 12 лица се убиени, а четворица ранети откако незадоволен работник во градската комунална...