Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

„Њујорк тајмс“: Хакери ја следат комуникациската мрежа на ЕУ


Косовскиот премиер Рамуш Харадинај оцени дека писмото на американскиот претседател Доналд Трамп д...


До крајот на овој месец хрватската Влада ќе ја утврди годишната квота за вработување на странци в...


Најмалку 600 дрвени куќи се уништени во пожар во градот Манаус во бразилската сојузна држава Амаз...


САД ветија помош од 5,8 милијарди долари за зајакнување на економскиот развој во Централна Америк...


Незадоволство во Европа, од Брегзит, до жестоки протести на Жолтите елеци во Франција, Холандија ...


Најмалку 80 новинари се убиени во текот на минатата година поради нивна...


Најмалку 80 новинари се убиени годинава во светот поради нивната работа, објави денеска невладина...


Албанскиот претседател Илир Мета, го повтори својот став со кој барањата на студентите, кои проте...


Шпанската Цивилна гарда соопшти дека уапсила организатори на мрежа, која се претставувала како ту...