Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Макрон: Насилството нема никаква врска со мирното изразување гнев


Голем број државници, деловни луѓе и познати личности од светот и од САД изразија сочувство по по...


Во денешните судири во Париз помеѓу демонстрантите и полицијата за време на протестот на „ж...


Припадник на војската на Северна Кореја утрово ја преминал границата со силно обезбедување и дезе...


Француската полиција денеска употребила солзавец врз демонстрантите во Париз кои се обиделе да ги...


Косовскиот претседател Хашим Тачи, за време на разговорите во Атлантскиот совет во Вашингтон посо...


Британскиот државен министер за универзитетите и наука, Сем Џијма поднесе оставка поради несоглас...


Портпаролката на руското МНР, Марија Захарова изјави синоќа дека само рускиот „братски одно...


Поранешниот американски претседател Џорџ Буш, постариот, почина вчера на 94 година...


Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека решил да ја откаже планираната средба ...