Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

САД уапсила Русин, Москва чека објаснување


Повеќе лица се убиени во пукање во куглана во близина на Лос Анџелес, соопшти денеска локалната п...


Во многу кругови во регионот се зборува за моделот на Преспанскиот договор меѓу Република Македон...


Американските федерални службеници и туристите почнаа да ги чувствуваат последиците од блокадата ...


Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека е подготвен делумната блокада на американската...


Вкупно 12 влади на држави од Латинска Америка побараа од венецуелскиот претседател Николас Мадуро...


Пет тинејџерки загинаа, а едно момче е повредено во пожар кој избувнал во таканаречена „Еск...


Германија денеска го претрпе досега најголемиот хакерски напад во историјата. Преку анонимен проф...


Грчкиот бизнисмен Никос Маврикос, кого четири непознати лица го киднапираа на 27 декември, денеск...


Непознати хакери украле милиони податоци на германски политичари, новинари и познати личности, об...