13.04.2018 - 09:39
Руски транспортно-борбен хеликоптер од типот Ка-29 се урна денеска во водите на Балтичкото Море, при што загинаа двајцата членови на екипажот на...
13.04.2018 - 09:28
Британската Влада и даде „зелено светло“ на премиеката Тереза Меј да им се придружи на САД и на Франција во планирањето на воена операција како...
13.04.2018 - 09:26
Поради зголемен број пријавени случаи на „опседнатост со демони“ во Италија, Ватикан ќе организира обука на свештенството со цел подобро да се...
12.04.2018 - 17:31
Светската јавност денеска е окупирана со ситуацијата во Сирија. По две неуспешни седници на Советот за безбедост на Обединетите нации кои беа одржани...
12.04.2018 - 14:20
Додека САД и Кина секојдневно воведуваат давачки и царини за разни производи, кинеските власти изненадија денеска со најава дека ќе ги укинат...
12.04.2018 - 11:33
Извршниот директор и основач на Фејсбук Марк Цукерберг го продолжи сведочењето во американскиот Конгрес и откри дека неговите лични податоци биле...
12.04.2018 - 11:31
Во Сребреница денеска ќе биде одбележана 25-годишнината од злосторството над бошњачките цивили. На денешен ден 1993 година, беа испукани четири...
12.04.2018 - 10:37
Руското Министерство за одбрана соопшти дека денеска се распоредени руски војници во сирискиот град Дума. „Тие се гаранти на редот и законот во...