Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Вашингтон од понеделник го укинува задолжително носење маски во затворен пр...


Стартуваат преговорите за формирање на новата бугарска влада. Победничката коалиција „Проме...


Во Хрватска денеска се одржуваат први протести откако на сила стапи одлуката за задолжителни кови...


Полска оваа година планира да започне со изградба на ѕид на границата со Белорусија, најави полск...


Онлајн средбата меѓу американскиот претседател Џо Бајден и неговиот кинески колега Си Џинпинг зав...


Петмина тинејџери  се префрлени во болница по пукањето во близина на средното училиште во гр...


Белорускиот лидер Александар Лукашенко и германската канцеларка Ангела Меркел разговарале телефон...


Сертификатите за Ковид кои докажуваат дека некој е вакциниран, дека прележал од Ковид-19 или е не...


Украинскиот претседател Володимир Зеленски предложи награда за Украинците кои примиле две дози ва...


Поранешниот главен стратег на американскиот претседател Доналд Трамп, Стив Бенон, денеска се пред...