07.06.2018 - 09:38
Тимови за спасување во Гватемала веќе трет ден по ред се во потрага за преживеани, по ерупцијата на вулканот Фуего, а до досега загинаа најмалку 99...
06.06.2018 - 12:13
Властите во Гватемала соопштија дека како последица на ерупцијата на вулканот Фуего досега загинале најмалку 75, а над 200 лица се исчезнати....
06.06.2018 - 11:57
Поради Самитот САД - Северна Кореја, предвиден за 12 јуни во Сингапур, следната недела времено ќе биде затворен за сообраќај воздушниот простор над...
06.06.2018 - 11:50
  Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека очекува постепено укинување на западните економски санкции кон Русија и нормализација на...
06.06.2018 - 11:42
Горниот дом на италијанскиот Парламент, Сенатот, доцна синоќа и изгласа доверба на новата Влада на Италија предводена од Џузепе Конте. „За“ доверба...
06.06.2018 - 09:26
Вкупно 11 лица, меѓу кои има вработени во Дизни и Лего, се уапсени на Флорида поради поседување и дистрибуција на детска порнографија, соопшти...
06.06.2018 - 09:23
Бројот на жртви во ерупцијата на вулканот Фуего во Гватемала се зголеми на 75 лица, соопшти националниот Институт за судска медицина. Институтот...
05.06.2018 - 17:31
Расте бројот на жртви по ерупцијата на вулканот Фуего во Гватемала. Досега е потврдена смртта на најмалку 69 лица а од институтот за судска медицина...