Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Шест починати од новиот коронавирус во Кина, драстично расте бројот на зара...


Британскиот принц Хари пристигна во Канада каде што ќе живее со сопругата Меган и осуммесечниот с...


Светската здравствена организација (СЗО) за в среда свика вонреден состанок за да процени дали тр...


Пет лица утрово загинаа во хотел во рускиот град Перм кога експлодирала цевка со топла вода од си...


Меган и јас тргнуваме во непознато, но навистина немавме избор, рече принцот Хари во првото обраќ...


Големиот христијански празник Богојавление - Водици се облежува и во светот. Најмасовно овој праз...


Кинеската полиција употреби солзавец против илјадниците демонстранти кои се собраа денеска во цен...


Во разговор со ветерани од Втората светска војна во Санкт Петербург, рускиот претседател, Владими...


Најмалку осум лица загинаа во пожар во Чешка, кој денеска избувнал во дом за лица со инвалидитет....


По речиси една година, поранешниот венецуелски претседател Николас Мадуро го даде своето прво инт...