Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Личности на 2018: Хари и Меган, Ангела Меркел, Доналд Трамп


Со спекракуларен огномет и прослави, светот ја испрати старата и ја пречека новата година. 2019 п...


Романија, една од најмладите земји членки на Европска унија, првпат го презема претседателствувањ...


Тихоокеанската островска држава Самоа е првата во светот, која со голем огномет во главниот град ...


Грчкиот премиер Алексис Ципрас по 18 јануари ќе донесе одлука кога Преспанскиот договор ќе биде п...


Три лица загинаа, а 79 се водат како исчезнати при уривање на висока станбена зграда во рускиот г...


Француската полиција најави дека ќе преземе засилени безбедносни мерки на јавните места во текот ...


Припадници на полицијата на Република Српска во Бања Лука приведоа неколку лица поради кршење на ...


Во текот на 2018 година ширум светот се убиени вкупно 94 новинари и медиумски работници, што е за...


Претседателот на Србија, Александар Вучиќ по синоќешните масовни граѓански протести во Белград, д...