Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Синоќа престрелка во Белград, убиен познат српски бизнисмен


Европскиот комесар за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан утре доаѓа во ненадејна кр...


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не е против состанок со украинскиот претседател Пе...


Очекуваме меѓународниот притисок, пред се од Западот, да ја натера Приштина да ја повлече неочеку...


Украинскиот претседател Петро Порошенко изјави синоќа дека неговата земја ја зголемила безбедност...


Францускиот претседател Емануел Макрон посочи дека синоќешниот бран насилство и вандализам во Пар...


Голем број државници, деловни луѓе и познати личности од светот и од САД изразија сочувство по по...


Во денешните судири во Париз помеѓу демонстрантите и полицијата за време на протестот на „ж...


Припадник на војската на Северна Кореја утрово ја преминал границата со силно обезбедување и дезе...


Француската полиција денеска употребила солзавец врз демонстрантите во Париз кои се обиделе да ги...