Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Силен земјотрес во близина на јапонскиот остров Окинава


Жителите на Крајстчрч го предадоа денеска своето оружје во замена за пари, во првата од планирани...


Гувернерот на Хаваи, Дејвид Иге прогласи вонредна состојба на островот Мауи, каде изби голем пожа...


Најмалку шест лица загинаа, а 40 се повредени кога 13-годишен бомбаш-самоубиец се разнесе денеска...


На Велика Британија може да и се даде уште еден рок, што значи дека Брегзитот може да биде одложе...


Пожарникари го гасат пожарот што избувна синоќа во студиото на Ворнер Брос, во близина на Лондон,...


Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро вчера соопшти дека својот син Едуардо го предложил за амба...


Бројот на жртвите од железничката несреќа во Пакистан се зголеми на 23, откако во текот на ноќта ...


Тропската бура која се формира над Мексиканскиот Залив би можела да прерасне во ураган и да го по...


Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ порача дека Црна Гора веќе го живее својот европски живот...