Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

ЦИА: Саудискиот принц Салман е вмешан во убиството на Kашоги


Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека не ја разгледува можноста за екстрадиц...


Жена денеска се разнела со експлозив кај полициска станица во Грозни. Нема загинати, ниту повреде...


Српската полиција во текот на последните три дена, во неколку одделни акции, уапсила 21 лице, осо...


Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) смета дека наредбата за убиството на новинаро...


Убијците на саудискиот новинар Џамал Кашоги треба да им дадат објаснување на САД за својата поста...


Најмалку 71 лице загинаа, а над 1.000 луѓе се водат како исчезнати во катастрофалниот пожар што б...


Поранешниот претседател на косовското Собрание Јакуп Красниќи вели дека српската премиерка Ана Бр...


Вкупната вредноста на имотите на стоте најбогати Словенци изнесува 5,7 милијарди евра, вредноста ...


Поранешниот британски министер за Брегзит, Дејвид Дејвис изјави дека Парламентот ќе го отфрли дог...