Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Македонски автобус се преврте кај Лесковац–загинаа еден маж и две жени, 32–...


Популарноста на претседателот на Франција, Емануел Макрон се намали за два процента за само еден ...


Амбасадата на САД во Киев ги поздрави Украинците за формирањето автокефална православна црква. Об...


Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопес Обрадор најави планови за спасување на националната...


Каиро, 16 декември 2018 (МИА) – ОН го определи  датум за почеток на примирјето ме...


Петти по ред викенд претставници на движењето жолти елеци се повторно на улиците на Париз, но за ...


Жолтите елеци и покрај повиците да не протестираат по атентатот во Стразбур и отс...


За најавената традиционална годишна прес-конференција на рускиот претседател Владимир Путин, зака...


Австралија ќе го признае Западен Ерусалим како главен град на Израел, но нема да ја премести свој...


Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер го обвини унгарскиот премиер Виктор Орбан де...