Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Поради пожарите на Канарските острови евакуирани 10 илјади лица


 Коалициската Влада во Италија, од денеска попладне најверојатно ќе престане да постои по на...


Најмалку 258 затвореници избегаа од затворот во провинцијата Западна Папуа во Индонезија за време...


Велика Британија порача дека во случај на Брегзит  без договор, на 31 октомври веднаш ќе ја ...


Њујоршкиот полицаец Даниел Панталео е отпуштен од работа, пет години откако го задави невооружени...


Најмалку 10 војници во денешниот напад на неидентификувани вооружени лица врз воена база во север...


Европа ќе биде вистински обединета само кога и земјите од Западен Балкан ќе станат членки на Евро...


Американскиот претседател Доналд Трамп и индискиот премиер Наредра Моди синоќа телефонс...


Јули, најтопол месец измерен на планетата земја откако почнало мерењето на температурата во 1880 ...


Во голем пожар во Дака, главниот град на Бангладеш, изгореле 15.000 домови, а 50.000 лица останал...