Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Косовското собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори


Најмалку едно лице загина, а осум се повредени откако во текот на ноќта изби пожар во болнички ко...


Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп вчера воведе ново правило кое на власт...


Францускиот претседател Емануел Макрон овој викенд ќе биде домаќин на Самитот Г7. Американскиот п...


Привлекување инвестиции, намалување на примарниот суфицит за 2021 година, стабилност и безбедност...


Кога пред неколку дена американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе и по...


Најмалку 201 лице загинаа, а 63 се водат како исчезнати во големите поплави кои ја погодија Кина ...


Египетските сили за безбедност убија 11 осомничени милитанти во престрелка за време на претрес на...


Обвинителството во италијанскиот град Агриџенто нареди запленување на бродот „Опен армс&ldq...


Пластичниот отпад претставува една од најголемите закани за животната средина и тема за која свет...