Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Метју Палмер е новиот специјален претставник на САД за Балканот


Налогот на извршниот директор на Твитер, Џек Дорси вчера беше хакиран и од него беа испратени рас...


Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа прогласи вонредна состојба во сојузната држава Флор...


Американскиот претседател Доналд Трамп ја откажа посетата на Полска каде деновиве требаше да учес...


На четири различни локации, од кои две во близина на Атина, активни се пожари во кои интервенираа...


Во Турција денеска се одбележува националниот празник Денот на победата и Денот на вооружените си...


Жителите на Флорида денеска се подготвуваат за ураганот Доријан, кој доби на сила на Карибите пре...


Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро потпиша уредба со која се забранува палење на шумите во на...


Одлуката на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира Парламентот ги извади жителуите на ...


Главниот преговарач на Европска Унија за Брегзит, Мишел Барние го предупреди британскиот премиер ...