Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Британската опозиција планира законски да спречи Брегзит без договор


Делегација на Венецијанската комисија в петок (6 септември) ќе допатува во Тирана за да прибере ф...


Во сојузната држава Јужна Каролина синоќа беше објавена наредба за задолжителна евакуација на жит...


Најмалку 100 луѓе загинаа во воздушни напади на коалицијата предводена од Саудиска Арабија врз је...


Ураганот Дориан прерасна во петта категорија, што значи дека може да предизвика катастрофални пос...


Полицијата на Норвешка денеска соопшти дека во синоќешната хеликоптерска несреќа загинале шест ли...


Ураганот Дориан синоќа је промени патеката и наместо да удри на брегот на Флорида, како што се оч...


Во германските сојузни покраини Саксонија и Бранденбург денеска се одржуваат избори за регионални...


Меѓународниот арбитражен суд во Вашингтон го суспендираше извршувањето на казната од 110 милиони ...


Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган вчера се закани дека ќе преземе еднострана офанзива во с...