Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Европскиот совет го именуваше Жозеп Борел за шеф на европската дипломатија


Хаосот низ патиштата и непочитувањето на сообраќајните правила ги донесоа „жолтите елеци&ld...


Американски обвинители побараа смртна казна за напаѓачот од Тексас кој застрела 20 луѓе...против ...


Бројот на загинати во  масакрот во американскиот град Ел Пасо, Тексас, денеска се искачи на ...


Американски обвинители подигнаа обвинение за убиство против напаѓачот од Тексас кој уби 20 луѓе и...


Внатрешниот тероризам, кој е секогаш во директна корелација со националистички и расистички ставо...


Индија го укина автономниот статус на Кашмир, а владата во Њу Делхи наведе дека се одлучила на ва...


Албанскиот претседател Илир Мета ги критикуваше премиерот и лидерот на опозицијата за ставовите к...


Велика Британија ќе ја напушти Европската унија на 31 октомври, без оглед на се, изјави денеска п...


Полицијата во централниот дел на Германија соопшти дека еден маж од мост на автопат го фрлил свој...