Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Во Амазонија минатиот месец регистрирани 30.901 пожар


Американскиот претседател Доналд Трамп апелираше до сите граѓани кои можат да се најдат на ударот...


Италијанскиот премиер Џузепе Конте изјави дека очекува до среда да ги заврши разговорите околу но...


Папата Франциск именуваше 13 нови кардинали, вклучувајќи двајца припадници на католичката црква к...


Главниот советник за Брегзит во британската Лабуристичка партија, Кир Страмер, изјави дека опозиц...


Делегација на Венецијанската комисија в петок (6 септември) ќе допатува во Тирана за да прибере ф...


Во сојузната држава Јужна Каролина синоќа беше објавена наредба за задолжителна евакуација на жит...


Најмалку 100 луѓе загинаа во воздушни напади на коалицијата предводена од Саудиска Арабија врз је...


Ураганот Дориан прерасна во петта категорија, што значи дека може да предизвика катастрофални пос...


Полицијата на Норвешка денеска соопшти дека во синоќешната хеликоптерска несреќа загинале шест ли...