Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Две лица починаа во Кина од мистериозната вирусна пневмонија


овиот претседател на Гватемала, Алехандро Џаматеи синоќа изјави дека ги прекинува дипломатските о...


Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во јужниот д...


Илјадници верници на Српската православна црква и граѓани синоќа протестираа во повеќе црногорски...


Новинарите на турскара државна новинска агенција Анадолија, кои во средата беа уапсени во Каиро, ...


Под огромни безбедносни мерки, под строга тајност, без да биде официјално најавена посета, доцна ...


Рускиот Парламент денеска го изгласа Михаил Мишустин за премиер на Русија.

Путин го назна...


Повеќе од 80 килограми кокаин биле пронајдени во карго-авион „Мартинара“, чија матичн...


Албанскиот премиер Еди Рама до Основниот суд во Приштина поднел тужба за клевета против косовскио...


Најмалку 15 лица загинаа денеска во воздушен напад на сириските владини сили врз пазар и индустри...