Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Џонсон: Подобро да бидам мртов во ендек отколку да го одложам Брегзит


Од копно и воздух, со 138 пожарникари, 44 возила, четири авиони и пет хеликоптери, противпожарнат...


Британските пратеници го отфрлија предлогот на премиерот Борис Џонсон за предвремени избори на 15...


Најмалку 20 лица загинаа во ударот на ураганот Доријан на Бахамите, додека локалните власти страв...


Во Рим денеска ќе стапи на должност новата италијанска Влада на чело со досегашниот премиер Џузеп...


Британскиот премиер и лидер на Конзервативната партија, Борис Џонсон, од партиските тела суспенди...


Ураганот Доријан, кој е ослабнат, но поголем, синоќа стигна во близина на источниот брег на центр...


Полицијата во Хонг Конг употреби гумени куршуми и солзавец во судирот со продемократските демонст...


Претседателот на Долниот дом на британскиот Парламент Џон Бекоу вечерва одобри вонредна расправа ...


Претседателот на Долниот дом на британскиот Парламент, Џон Беркау, одобри итна расправа на Парлам...