14.09.2012 - 19:11
Тројца демонстранти, кои протестираа поради американскиот филм „Невиноста на муслиманите“, се убиени во судири со полицијата пред амбасадата на САД...
14.09.2012 - 15:57
Јеменската полиција пукаше во воздух за да распрсне неколку стотини демонстранти, кои се обидоа да се доближат до американската амбасада во Сана....
14.09.2012 - 15:17
Лидерката на украинската опозиција и поранешен премиер Јулија Тимошенко, тврди дека била изложена на опасно радиоактивно зрачење во затворската...
14.09.2012 - 13:37
Чешката полиција уапси девет лица под сомнеж дека се поврзани со серијата труења со алкохол од кој починаа 18 лица.   Кај притворените, биле...
14.09.2012 - 11:06
Експертите за климатски промени предупредуваат дека арктичкиот мраз се топи со запрепастувачка брзина, а дебелината моментално му е најмала во...
14.09.2012 - 10:56
Судири меѓу безбедносните сили и демонстранти против антиисламскиот филм, кој се смета како навредлив за исламот, утрово повторно започнаа околу...
14.09.2012 - 09:48
Американските власти во Далас го уапсија самопрогласениот портпарол на Анонимус, Берет Браун. Според американските медиуми тој моментално се наоѓа во...
14.09.2012 - 09:40
Капетанот на луксузниот прекуокеански брод Коста Конкордија и неговата компанија се одговорни за бродоломот и смртта на 32 луѓе, стои во службениот...