19.09.2012 - 09:31
Русија прекинува со операциите на Американската агенција за меѓународен развој (УСАИД) во државата.   Русија ги обвини САД дека се обиделе да...
19.09.2012 - 09:29
Францускиот сатиричен неделник „Шарли Хебдо“ во денешното издание објави нови карикатури од пророкот Мухамед.   Карикатурите кои ги објавува...
19.09.2012 - 09:10
Ретки критики на сметка на Владата на премиерот Димитри Медведев упати Владимир Путин. Рускиот претседател е незадоволен од фискалните планови и ги...
19.09.2012 - 08:58
Сирискиот режим планира како „последно средство“ да употреби хемиско оружје против сопственото население, тврди за британскиот весник „Тајмс“...
19.09.2012 - 08:56
Американскиот претседател Барак Обама реагираше по објавувањето на тајно направената снимка на републиканскиот противкандидат Мит Ромни.   На...
19.09.2012 - 08:53
Американската режисерка Кетрин Бигелоу, позната по оскаровскиот филм за војната во Ирак, Hurt Locker, во декември ќе подготви премиера на својот нов...
18.09.2012 - 19:00
Најмалку шест лица се убиени и повеќе од 15 се ранети во двоен атентат на фрекфентен пазар во Карачи, пренесоа француските медиуми. Две...
18.09.2012 - 15:20
Снимката од муслиманската конференција во Сиднеј на која девојче од осум години држи говор за својата љубов кон Џихадот ја шокираше јавноста. ...