24.09.2012 - 11:14
Младиот Еѓипќанец Али Афифи си ги отсекол рацете зошто неможел да престане да краде.   На својот Фејсбук профил напишал дека тоа го сторил со...
24.09.2012 - 10:29
Во Велика Британија е откриен нов вирус што и припаѓа на групата на вируси на Тешкиот акутен респираторен синдром (САРС), од кој во 2002 година...
24.09.2012 - 09:23
Компанијата Фоксцон е позната како најголем производител на компоненти за големи ИТ компании како Епл, Нокиа, Дела, ХП и други, но позната е и по...
24.09.2012 - 08:35
Кинескиот суд го осуди на 15 години затвор Ванг Лијун, кој е поранешен началник на полицијата во Чонгкинг.   Прогласен е за виновен по четири...
24.09.2012 - 08:22
Конфликт меѓу Иран и Израел може да доведе до трета светска војна, изјави вчера командантот на военовоздухопловните сили на Корпусот на...
24.09.2012 - 08:17
Два кинески патролни бродови навлегоа во водите околу спорните острови во Источнокинеско море, што Јапонија ги смета за свои.   Јапонската...
24.09.2012 - 08:14
Казахстанскиот претседател Нурсултан Назарбаев денеска го ослободи од должноста премиерот Карим Масимов.   Се очекува Масимов во иднина да ја...
23.09.2012 - 14:03
Пакистанската Влада и клучниот коалициски партнер се оградија од вчерашната иницијатива на министерот Гулам Ахмад Булур за награда од 100...