26.11.2012 - 10:56
Рускиот премиер Дмитриј Медведев изјави во интервју за францускиот весник „Фигаро“ дека е подготвен да се врати еден ден во Кремљ како...
26.11.2012 - 10:26
Австралиската Влада поднесе пред Парламентот официјални извинувања на војниците, кои биле сексуално малтретирани во армијата. Министерот за одбрана...
26.11.2012 - 10:22
Деветнаесет мртви тела биле пронајдени во мексиканската држава Чивава, од нив 11 биле на луѓе кои се убиени одамна, а останатите се на лица кои се...
26.11.2012 - 10:18
Каталонскиот премиер Артур Мас призна, дека резултатот од изборите не неговата националистичка Конвергенција и сојуз, е далеку од апсолутно...
26.11.2012 - 10:14
Најмалку 13 луѓе починаа откако испиле затруен  сируп против кашлица во пакистанскиот град Лахор. Властите затворија аптеки и фабрики за лекови...
25.11.2012 - 21:29
Најмалку 11 луѓе загинаа, а десетина се повредени кога два автомобила-бомби, во кои беа напаѓачите, денеска експлодираа во црква во воен комплекс во...
25.11.2012 - 19:38
Шпанската Влада ја отфрли понудата да разговара со вооружената баскиска сепаратистичка организација ЕТА и побара нејзино безусловно расформирање....
25.11.2012 - 11:15
Продолжуваат протестите на опозицијата, левицата, либералите, но и на судиите кои во Египет траат веќе неколку дена, поради декретот на претседателот...