27.12.2012 - 17:11
Главниот обвинител на Египет издаде наредба поранешниот претседател Хосни Мубарак да биде преместен од затвор во воена болница во Каиро, поради...
27.12.2012 - 14:34
700 разбеснети работници на една плантажа за чај на североистокот од Индија, го запалиле бунгаловот во кој спиел нивниот газда и неговата сопруга. На...
27.12.2012 - 14:28
Неколку илјади лица денеска во Лос Анџелес чекаа во редови да заменат оружје за ваучери за супермаркети.   Според Лос Анџелес дејли њус,...
27.12.2012 - 10:51
Сијалиците со влакно од волфрам ќе бидат повлечени од продажба на 31 декември во земјите-членки на Европската унија, а ќе бидат заменети со штедливи...
27.12.2012 - 09:20
Приближно 40 луѓе загинаа во западниот дел на Мексико од почетокот на неделата во судирите меѓу криминалните групи, како и во престрелките меѓу...
27.12.2012 - 09:16
Израел гради нов и поголем ѕид по должината на 90-километарската граница со Сирија, подготвувајќи се за нестабилност во земјата по очекуваниот пад на...
27.12.2012 - 09:06
Републиканските сенатори со нова закана за формирање на новиот кабинет на претседателот Барак Обама, најавуваат дека неговиот избор за државен...
27.12.2012 - 09:05
Поранешниот американски претседател Џорџ Буш постариот останува во интензивното одделение на болница во Хјустон, каде е хоспитализиран од 23 ноември...