Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Лажна закана за бомба во канцелариите на Си-Ен-Ен во Њујорк


Унгарскиот премиер Виктор Орбан даде зелено светло за создавање на огромен провладин медиумски ко...


Јапонија и Сингапур веќе немаат најмоќен пасош на светот. Според интернет страницата паспорт инде...


Косово ги истражува пазарите на земјите од регионот со кои ќе ги надомести производите кои до пре...


Европскиот суд за правда денеска соопшти дека одлуката за тоа дали Велика Британија може едностра...


Владата на Луксембург планира од следното лето да го укине плаќањето на превоз во возовите, трамв...


Кубанците од денеска ќе имаат пристап до интернет преку своите мобилни телефони, соопшти државнат...


Религијата е помалку важна за Европејците, отколку за луѓето во Африка, Латинска Америка или САД,...


Клаудија Шајнбаум стана првата жена градоначалник на Мексико Сити откако синоќа положи заклетва и...


Унгарскиот премиер Виктор Орбан даде зелено светло за создавање на огромен провладин медиумски ко...