Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Грчката полиција рано утрово започна голема полициска акција во објекти под опсада во атинската н...


Силна пролетна снежна бура ги зафати централните држави на САД, а локалните медиуми потсетуваат д...


Лидерите на ЕУ на синоќешниот вонреден Самит во Брисел постигнаа договор за одлагање на британско...


Првите луѓе на Европската унија ќе оддржат нова средба на која треба да донесат одлука дали ќе би...


Нова демократија ќе се придржува до Договорот од Преспа, а „ќе работи да ги подобри проблем...


Пентагон синоќа соопшти дека во самоубиствен бомбашки напад извршен во близина на авганистанската...


Велика Британија го одреди 23 мај за датум на кој ќе одржи избори за Европскиот парламент, со над...


Продолжуваат судирите во близина на Триполи. Дваесетина ли...