06.03.2013 - 19:07
Солистот- балетан на Баљшој театар Павел Дмитриченко признал дека го нарачал нападот врз директорот на театарот Сергеј Фелин. Вината ја признале и...
06.03.2013 - 18:22
Лидер кој во секој момент со едното око беше свртен кон сопствената позиција во историјата. Негативец за САД, херој на антиглобализацијата и...
06.03.2013 - 16:40
Европската унија годишно губи до 120 милијарди евра поради корупција, изјави денеска еврокомесарот за внатрешни работи Сесилија Малстром.   - Од...
06.03.2013 - 13:47
Палестински деца кои се приведени од израелската армија се систематски измачувани и злоставувани што претставува кршење на меѓународните права, се...
06.03.2013 - 12:43
Поранешниот словачки надбискуп Роберт Безак, кој минатата година под неразјаснети околности беше отповикан од поранешниот папа Бенедикт Шеснаесетти,...
06.03.2013 - 11:25
Еден милион луѓе ја напуштиле Сирија од почетокот на граѓанската војна, изјави денеска високиот комесар на ОН за бегалци Антониу Гутереш.   -...
06.03.2013 - 10:39
Комитетот за надворешни работи на американскиот Сенат го прифати предлогот на претседателот Барак Обама за нов шеф на ЦИА да биде назначен Џон Бренан...
06.03.2013 - 10:34
Полицијата во Сент Гален отвори истрага против 'болничарката' која се фотографирала со мртов пациент, сликите ги поставила на Фејсбук и пријателите...