13.04.2013 - 17:33
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска изјави дека за смртта на 17 луѓе, од кои 12 деца, убиени во минатонеделниот воздушен напад во...
13.04.2013 - 16:43
Четворицата италијански новинари, киднапирани пред девет дена во Сирија, денеска се ослободени, соопшти Министерството за надворешни работи во Рим....
13.04.2013 - 16:21
Русија нема да ја поддржи новата резолуција на Генералното собрание на Обединетите нации за Сирија и ќе гласа против, соопшти денеска руското...
13.04.2013 - 16:20
Градоначалникот на Лондон Борис Џонсон денеска изјави дека полицијата е подготвена за евентуално насилство по најавата за голема „забава“, со која би...
13.04.2013 - 14:31
Филмски грабеж во САД. Група маскирани разбојници ги киднапирале вработените од една златара во Ферфилд и со закана од оружеје ги натерале да ги...
13.04.2013 - 14:26
Најмалку осум патници загинаа во северозападниот дел на Пакистан откако експлодира бомба поставена во автобус.   Пакистанската полиција соопшти...
13.04.2013 - 13:18
Еден затвореник, познат крадец поврзан со организираниот криминал, побегнал изутрината од затворот Секеден во Лил, во северна Франција, земајќи...
13.04.2013 - 12:33
Авион кој превезувал 101 патник и седум членови на екипажот не ја погоди пистат при слетувањето на меѓународниот аеродром на островот Бали и слета во...