Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Бериша: Косово годинава нема да аплицира за прием во Интерпол


Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека неговата лична поврзаност со американскиот к...


Едвард Сноуден, поранешниот американски разузнавач и свиркач, изјави дека дури и неговите поранеш...


Делови од северозападот на Бахамите, кои недомна беа на удар на ураганот Доријан, во текот на вик...


Во наредните денови тропски циклон ќе се движи низ северозападниот дел на Бахамите и ќе донесе но...


Најмалку двајца загинаа во невремето кое го погоди јужниот дел од Шпанија, носејќи со себе најоби...


Најмалку седум лица загинаа, а 13 се тешко повредени кога во југоисточна Турција експлодирал...


Британскиот премиер Борис Џонсон ги негираше тврдењата дека ја излажал кралицата Елизабета Втора ...


Кандидати за пратеници во Собранието на Косово, Дардан Молилај од Социјалдемократската партија и ...


Официјални претставници соопштија денеска дека 2.500 лица се водат како исчезнати на Бахамите по ...