Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Бугарија подготвена да мобилизира 3.000 лица за обезбедување на границите


Претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган денеска отпатува за Русија, каде ќе учествува на сос...


Последните 60 мигранти кои останаа во камп во северна Грција, по тридневни судири со полицијата в...


Продолжуваат судирите меѓу провладините и бунтовничките сили во близина на Три...


Претседателот на Франција, Емануел Макрон предлага 7 април да се прогласи за национален ден на ко...


Во метрото во Москва избувна пожар во кој нема настрадани патници.

– Нема патници н...


Британската премиерка Тереза Меј  изјави дека сега постои јасен избор меѓу излез на Британиј...


Холандски борбен авион Ф-16 некако се погодил самиот себе со автоматско оружје за време на воена ...


Францускиот претседател Емануел Макрон синоќа телефонски разговарал со генералниот секретар на ОН...


Во близина на Триполи вчера дојде до нови судири меѓу провладините и бунтовничките сили од источн...