Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Трамп: Полицијата убива повеќе белци отколку Афроамериканци


Претставникот на Алијансата за иднината на Косово Даут Харадинај изјави синоќа дека обвиненијата ...


За туристите од земјите за кои е дозволено патување во Грција, а кои од граничниот премин Промахо...


Илјадници граѓани излегоа синоќа на улиците на Минск, откако Централната изборна комисија на Бело...


Десетици лица се повредени кога патнички воз синоќа се судрил со товарен воз во близина на Прага,...


Полска создава голема мултиенергетска компанија преку спојување на ПКН Орлен, најголемата рафинер...


Најмалку тројца војници загинаа, а осуммина други се повредени во синоќешниот напад на милитантит...


Американскиот претседател Доналд Трамп ја потпиша извршната наредба со која се прекинува специјал...


Американскиот фармацевтски концерн „Модерна инк“ објави дека конечните клинички испит...


Во Бразил, во последните 24 часа, се регистрирани 41.857 нови случаи на коронавирус, а починаа уш...