Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Германија: Пациентите после Ковид-19 имаат поголеми медицински трошоци од в...


„Џенерал моторс“ викендов повлече 68.687 електро автомобили Шевролет Болт (Chevrolet ...


Ракетата „Фалкон-9“ и сондата „Кру Драгон“ со тројца американски и еден ј...


Кога состојбата во Словенија се подобри, а бројот на заразени скоро и да не постоеше, настана&nbs...


Едно лице е прободено со нож, a најмалку двајца полицајци се повредени на синоќешните протести во...


Тајфунот Вамко, кој силно ги погоди филипините и предизвика најголеми поплави и свлечишта во посл...


По осум години преговори, 15 земји во Азиско-пацифичкиот регион на виртуелен состанок во Ханој по...


Српската православна црква потврди дека српскиот патријарх Иринеј е хоспитализиран во воената бол...


Најмалку 10 лица загинаа синоќа во пожар што зафати болница на северот на Романија каде се сместе...


Неколку часа откако десетици илјади приврзаници на американскиот претседател Доналд Трамп ја демо...