Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Над 500 осуденички во затвор во Тексас позитивни на новиот коронавирус


Потрагата по исчезнатото 2,5-годишно момче Дилан Перез, во градот Сан Кристобал во мексиканската ...


Австралиската држава Викторија соопшти за рекордни 484 нови случаи на заразени со Ковид-19, а здр...


Претставничкиот дом на САД го одобри нацрт-буџетот за одбрана за следната финансиска година (што ...


Бројот на смртни случаи во Мексико, како последица од новиот коронавирус, надмина 40.000 лица, из...


Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика Американците да носат заштитни маски, доколку не...


Бројот на регистрирани случаи на новиот коронавирус во САД е далеку помал од реалниот број заразе...


Повеќе од една петтина од населението на индиската сојузна држава Делхи биле инфицирани со новиот...


Бурни реакции во јавноста откаско пејачката со косовско потекло, Дуа Липа, на социјалните медиуми...


Бугарската опозиција не успеа да го обезбеди потребниот број гласови во  уште едно гласање з...